Γράφτηκε ιστορία στη Νέα Μεσημβρία!

Share:

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε την μεγαλύτερη σε έκταση νίκη της ιστορίας του!

Πριν λίγα λεπτά η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ έγραψε ιστορία στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας νικώντας τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας με 15-0 (δείτε ΕΔΩ)!

Και αυτό γιατί αυτή είναι η μεγαλύτερη νίκη σε έκταση του συγκεκριμένου τμήματος στην ιστορία του!

Συγκεκριμένα, στην ιστορία του στο γυναικείο ποδόσφαιρο ο Δικέφαλος είχε επικρατήσει τρεις φορές με 14-0 των αντιπάλων του όμως ποτέ 15-0, κάτι που πραγματοποιήθηκε πριν από λίγα λεπτά στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας.

Το 15ο και ιστορικό τέρμα των πρωταθλητριών πέτυχε η Ελένη Κακαμπούκη στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πλέον, η ομάδα του Πέριτσα Κρστιτς περιμένει τον αντίπαλό της για τον μεγάλο τελικό πρωταθλήματος που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 13 Ιουνίου στις 20:30 στον Βόλο.

πηγή: inpaok.com

Original article: Γράφτηκε ιστορία στη Νέα Μεσημβρία!.